Головна

Вітаємо Вас на сайті “Електротранспорт України”! Цей сайт – це галерея світлин рухомого складу та інфраструктури електротранспорту різних міст України.

Розвиток електротранспорту в Україні розпочався із столиці нашої держави – Києва, де у 1892 році розпочав свою роботу електричний трамвай. Наступним містом України, в якому відкрився трамвайний рух був Львів, де трамвай свою роботу розпочав у 1894 році. Після цього трамвайні лінії відкрилися у Дніпропетровську, Чернівцях та Житомирі.

Перші плани будівництва тролейбусних ліній в Україні датуються 1909 роком, коли дирекція “Міських закладів електричних у Львові” запропонувала спорудити замість трамвайної тролейбусну лінію на Високий Замок. Нажаль запровадження нового на той час виду транспорту не було сприйнято владою міста і проект так і залишився на папері.

Першим містом України, яке отримало тролейбусний рух став Київ. Тролейбусний рух тут відкрився 5 листопада 1935 року. В західній частині України першим містом із тролейбусним рухом стали Чернівці, де рух тролейбусів відкрився 1 лютого 1939 року.

Станом на 2012 рік трамвай працював у 26, а тролейбус у 42 містах України.

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s